Speciālo operāciju pavēlniecībā atklāta jauna infrastruktūra

09.12.2020

Jaunā infrastruktūra izbūvēta par Latvijas un ASV finansējumu Eiropas Atturēšanas iniciatīvas (European Deterrence Iniciative, EDI) projektu ietvaros.

Nacionālo bruņoto spēku bāzē atklātas četras jaunbūves, tostarp mūsdienu militārajām un vides prasībām atbilstoša autotransporta teritorija, helikopteru nosēšanās laukums, transportlīdzekļu apkopes ēka un munīcijas izvietošanas laukums.

Jaunizveidoto objektu kopējās izbūves izmaksas ir ap 5,6 miljoniem eiro, no kuriem Latvijas finansējums ir 2,6 miljoni eiro un ASV finansējums – aptuveni 3 miljoni eiro.

Objekta izbūvi pēc ASV Speciālo operāciju pavēlniecības Eiropā uzdevuma koordinēja NATO Atbalsta un iepirkumu aģentūra (NATO Support and Procurement Agency), savukārt autoparka pārbūvi – Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs, kas ASV finansēto projektu ietvaros arī nodrošināja projektēšanu un būvuzraudzību.

“Jaunas infrastruktūras izbūve ir liels sasniegums speciālo operāciju spēju stiprināšanā. Tas ir pierādījums tam, ka kopā ar sabiedrotajiem mēs varam gāzt kalnus,” pauž aizsardzības ministrs Artis Pabriks.