Pacelts spāru vainags Komandu sporta spēļu hallē

14.06.2024

Sena tradīcija svinēt nozīmīga būvniecības posma beigas Komandas sporta spēļu halles būvlaukumā šodien pulcēja ne tikai pasūtītāju, SIA “Latvijas Nacionālais sporta centrs” valdes priekšsēdētāju Daniēlu Nātriņu, un būvdarbu ģenerāluzņēmēju,  SIA “ARČERS” valdes locekļus Juri Tarkšu un Mārtiņu Liepiņu, bet arī Izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu, Labklājības ministru Uldi Auguli, Ratiņbasketbola federācijas prezidentu Aigaru Miklāvu, Latvijas Futbola federācijas pārstāvjus, Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretāru Kasparu Ciprusu, kuri sveica būvdarbu veicējus ar raita un sekmīga kopdarba rezultātu.

Pēc Komandu sporta spēļu halles būvniecības procesa pabeigšanas, to savā ikdienā izmantos profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu izglītojamie, kā arī apkārtējo izglītības iestāžu audzēkņi. Hallē norisināsies dažādu komandu sporta spēļu izlašu treniņu process, kā arī būs iespēja nodrošināt plašu jaunatnes sacensību norisi.

Šobrīd objektā noslēgušies ēkas karkasa betonēšanas darbi, veikti metāla konstrukciju montāžas darbi, jumta nesošā klāja montāža, kā arī pabeigti logu montāžas darbi, kāpņu un tribīņu saliekamā dzelzs betona elementu montāža un ēkas iekšējo sienu mūrēšanas darbi.

Būvniecības objektā turpinās iekšējo inženiertīklu izbūves darbi, grīdu betonēšana, ģipškartona starpsienu izbūve, stikloto fasāžu montāža un dekoratīvās metāla konstrukcijas montāža. Tā pat turpinās darbi pie jumta izbūves un virkne citi būvniecības darbi.

Savā uzrunā SIA “ARČERS” valdes loceklis Juris Tarkšs pauda pateicību visām iesaistītajām pusēm – pasūtītājam, komandai, celtniekiem, pateicoties kuru darbam, var noslēgt šo nozīmīgo būvniecības posmu.

“Spāru vainaga uzkāršana ēkas augstākajā punktā ir gadiem sena tradīcija, kas vēsta, ka būvnieki ir gatavi atskaitīties par līdz šim paveikto. Spāru vainags simbolizē un apliecina, ka apjomīgākie izbūves darbi ir paveikti un būvniecība pāriet nākamajā fāzē.

Esmu gandarīts, ka šajā objektā darbi veiksmīgi turpinās un mēs straujiem soļiem tuvojamies mērķim. Šī objekta izbūve ir ļoti nozīmīga, jo jaunā daudzfunkcionālā Komandu sporta spēļu halle ir sen lolots un valstiski svarīgs infrastruktūras objekts, kas sekmēs jaunatnes komandu sportu attīstību nākotnē .” sacīja J.Tarkšs.

Projekta ietvaros tiks izveidota Komandu sporta spēļu halle ar trim transformējamiem laukumiem un tribīnēm, kā arī vieglatlētikas un smagatlētikas sektoriem. Jaunās halles sešos virszemes stāvos un vienā pazemes stāvā paredzētas telpas sporta infrastruktūras atbalsta funkciju nodrošināšanai – komandas sporta spēļu zāles, sportistu, treneru un tiesnešu ģērbtuves, treniņu un trenažieru zāles, sporta medicīnas telpas, komerctelpas, sportistu dienesta viesnīca, kā arī administratīvās biroja telpas un palīgtelpas ēkas pagrabstāvā. Pēc būvdarbu veikšanas plānots atjaunot ap ēku esošo zaļo zonu, zālienu, iestādīt jaunus kokus un veidot apstādījumu zonas.

Jaunās ēkas kopēja platība paredzēta 12 160,20m2, tās fasādes apdares risinājumi izvēlēti, respektējot Rīgas Vēsturiskā centra un zemes gabalam apkārt esošo apbūvi. Īpaša uzmanība projektā pievērsta vides pieejamības risinājumiem, tādejādi atvieglojot objekta pieejamību un orientēšanos telpā cilvēkiem ar kustību, dzirdes vai redzes traucējumiem.

Komandu sporta spēļu halle projektēta tā, lai tā varētu tikt izmantota komandas sporta spēļu vajadzībām gan treniņprocesu, gan starptautisko sacensību nodrošināšanai, ievērojot konkrēto sporta veidu starptautisko sacensību noteikumus – basketbolam, volejbolam, handbolam, florbolam, telpu futbolam. Ēku paredzēts izmantot daudzfunkcionāli, arīdzan, kā koncertu, izstāžu u.c. kultūras pasākumu norises vietu. Tribīnēs paredzēts vietas līdz 2956 skatītājiem.

Noslēgtā līguma summa ir 20 841 249.27 eiro bez PNV.