Pasniegtas stipendijas Latvijas Universitātes studentiem

16.11.2023

Kā ierasts novembra mēnesī, uzņēmums “ARČERS” svinīgi sveic Latvijas Universitātes stipendiātus. Arīdzan šis gads nav izņēmums un sadarbībā ar Latvijas Universitātes fondu šogad stipendiju “Ceļamaize” saņēma trīs inteliģenti, gudri un talantīgi jaunieši – Marta Zamarīte, Agnija Janeka un Viestards Kalniņš.

Stipendija “Ceļamaize” ir  izcilības stipendija Latvijas Universitātes bakalaura studiju pirmā kursa studentiem visās zinātņu jomās,  kuriem, pabeidzot vidusskolu, ir teicamas sekmes mācībās un augsti sasniegumi arī aktivitātēs ārpus mācību procesa.

Marta Zamarīte ir LU Bioloģijas fakultātes 1.kursa studente, kuras talants ir saglabāt pozitīvismu jebkurā dzīves situācijā, un kurai ļoti patīk jauni izaicinājumi. Marta pērn brīvprātīgā darba ietvaros devusies uz Spāniju, kur kopīgi ar kolēģiem izveidojusi angļu valodas sarunu klubu, kurš savu darbību turpina vēl aizvien. Iegūstot LU fonda Izcilības stipendiju “Ceļamaize”, Marta saprot, ka pūliņi, ko velta mācībām un ārpusskolas aktivitātēm, tiek novērtēti un ir svarīgi arī citiem. Meitene jūtas vajadzīga Latvijai, kas dod vēl vairāk motivācijas un spēka sevi pilnveidot.

Agnija Janeka šobrīd mācās LU  Sociālo zinātņu fakultātē studiju programmā “Politikas zinātne”. Agnija skolas laikā aktīvi līdzdarbojusies skolas parlamentā, kā arī veiksmīgi pabeigusi uzņēmējdarbības un līderības programmu “Future Heroes” un piedalījusies “Erasmus +” apmaiņas braucienos Dānijā, Ungārijā. Stipendijas iegūšana Agnijai ir liels pagodinājums un motivācija piepildīt savus pārdrošākos sapņus profesionālajā nozarē. Agnija augstu novērtē komisijas atzinību, jo tā dod pārliecību, ka jebkurš mērķis ir sasniedzams ar lielu gribasspēku un ieguldīto darbu. 

Viestards Kalniņš ir LU Datorikas fakultātes 1.kursa students un pieredzes bagāts tautas deju dejotājs. Viestards aktīvi darbojas jaunsardzē, gadu gaitā šajā jomā puisis uzkrājis bagātīgu pieredzi un zināšanas, ar kurām labprāt dalās arī ar citiem jauniešiem. Stipendijas iegūšana Viestardam nozīmē to, ka visi līdz šim ieguldītie centieni gan mācību procesā,  gan ārpusskolas aktivitātēs, vainagojušies panākumiem un dos atbalstu turpināt iesākto universitātes dzīvē.

Latvijas Universitātes fonds šogad kopumā saņēma 460 stipendiju pieteikumus un stipendijas šogad ieguvuši 137 studenti. Šajā akadēmiskajā gadā fondam pievienojās trīs jaunas stipendiju kopas – Agra Bitāna stipendija Tiesību zinātnēs, stipendija topošajiem fizikas skolotājiem un Jura Kalnavārna piemiņas stipendija.

Apsveicam jauniešus ar stipendiju iegūšanu un vēlam panākumus, nezūdošu dzīves sparu un arvien jaunus profesionālus izaicinājumus! Lai izdodas!

Foto: Ritvars Stankevičs.