Parakstīts līgums par jaunu telpu būvniecību BKUS vajadzībām

15.07.2022

Trešdien, 13.jūlijā, VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” parakstīja līgumu ar SIA “Arčers” par ambulatorās veselības aprūpes daļas un neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļas telpu būvniecību, Vienības gatvē 45, k-21, Rīgā.

SIA “Arčers” tiesības slēgt līgumu ieguva atklāta iepirkumu konkursa rezultātā. Līguma kopējā summa ir 20 885 242,59 eiro bez PVN. Projektu plānots īstenot līdz 2023.gada izskaņai.

Projekta ietvaros paredzēts gandrīz pilnībā demontēt 21.korpusu un daļu no 20.korpusa piebūves, tā vietā veidojot četru stāvu ēkas jaunbūvi, labiekārtot apkārtni, izbūvēt autostāvvietas un medicīniskās palīdzības dienesta transporta piebraukšanai paredzētas zonas.

Būves pirmā stāva telpas, galvenokārt, paredzētas Neatliekamās medicīniskās un observatorijas nodaļai, Ambulatorās veselības aprūpes daļai atvēlot ēkas pārējos stāvus un salīdzinoši mazāk telpas pirmā stāva apjomā.

Ambulatorās veselības aprūpes daļas pirmajā stāvā tiks izvietoti vairāki ārstu kabineti, galveno funkciju atvēlot plašam vestibilam ar reģistratūru, garderobi un  tirdzniecības telpām. Vestibilā plānots izveidot vairākas bērnu rotaļu zonas, apmeklētāju atpūtas un uzgaidāmās zonas, bērnu ratu novietnes zonu, labierīcības un istabu mazuļiem. Citos stāvos tiks veidota tipveida plānojuma struktūra ar ārstniecības kabinetiem, plašām uzgaidāmajām telpām, informāciju centriem un māsu posteņiem.

Neatliekamās medicīniskās un observatorijas zonā tiks izvietota aptuveni 31 palāta, tostarp, vairākas intensīvās terapijas palātas, vairākas palātas cilvēkiem ar kustību traucējumiem, viena no palātām pielāgota akūtiem psihiatrijas pacientiem, kā arī divas infekciju palātas ar palīgtelpām. Arī šajā ēkas daļā tiks izveidoti ārstu kabineti, māsu telpas, plašas uzgaidāmās telpas un vestibili. Ēkas 2.stāvā atradīsies operāciju bloks, personāla kabineti, pārrunu un atpūtas telpas. Pagrabstāvā tiks izvietotas tehniskās telpas, personāla ģērbtuves, slimnīcas virtuve un palīgtelpas slimnīcas darbības nodrošināšanai.

Slimnīcas teritorijā paredzēts uzstādīt vairākas lielizmēra skulptūras, kas palīdzēs apmeklētājiem orientēties apkārtnē, kā arī priecēs mazos pacientos ārstniecības procesa laikā.