Nosvinēti Spāru svētki Mārupes pamatskolas jaunajam korpusam

31.07.2020

31. jūlijā norisinājās Spāru svētki Mārupes pamatskolas jaunajam korpusam, kam par godu ēkas augstākajā punktā pacelts tradicionālais vainags. Svinīgajā pasākumā piedalījās Mārupes novada domes, Mārupes pamatskolas vadība un uzņēmuma SIA “Arčers” pārstāvji.

Kā iepriekš vēstīts, līgums ar SIA “Arčers” par Mārupes pamatskolas jaunās piebūves un sporta laukuma projektēšanu, būvniecību un autoruzraudzību tika parakstīts pagājušā gada martā. Savukārt, šogad februārī uzsākti būvdarbi un jau aprīlī pamatskolas jaunās piebūves pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Šis ir viens no pirmajiem šāda apmēra projektiem Mārupes novada pašvaldībā, kas veidots izmantojot Būvju informācijas modelēšanu (BIM), integrējot būves projektēšanas un būvniecības procesus vidē, kas ļauj visām iesaistītajām pusēm kopīgi projektēt, būvēt un apsaimniekot būvi digitāli.  Turklāt, šī gada aprīlī skatē Gada labākā būve Latvijā 2019 Mārupes pamatskolas piebūve un sporta laukums ieguvis godpilno otro vietu nominācijā “BIM objekts”.

SIA “Arčers” valdes locekle Maija Baltgalve: “Esam droši, ka mūsu darbam būs turpinātāji – mūsu talantīgie jaunieši. Tādēļ jau vairākus gadus atbalstām centīgākos studentus sadarbībā ar vairākām Latvijas augstskolām. Mārupes pamatskolas būvniecība ir īpaši nozīmīgs projekts mūsu uzņēmumam, jo tas ļauj sniegt savu ieguldījumu arī pamatskolas izglītības attīstīšanā un modernizācijā. Ir tikai likumsakarīgi, ka jaunākās tehnoloģijas tiek izmantotas tāda objekta būvniecībā, kur augs un attīstīsies mūsu jaunākā paaudze.”

Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs: “Patiess prieks, ka Mārupes pamatskolas jaunais korpuss ir ieguvis savas aprises un būvdarbi rit savu gaitu. Šis ir viens no šī gada vērienīgākajiem un nepieciešamākajiem pašvaldības investīciju projektiem. Neskatoties uz jau veiktajām investīcijām izglītības infrastruktūrā, vēl joprojām trūkst vietas bērniem izglītības pakalpojuma nodrošināšanai. Mārupes novads turpina augt un attīstīties.”

SIA “Arčers” tiesības slēgt līgumu par Mārupes pamatskolas jaunās piebūves un sporta laukuma projektēšanu, būvniecību un autoruzraudzību ieguva atklāta iepirkumu konkursa rezultātā. Līguma kopējā summa ir 8 397 017 eiro bez PVN.

Būvprojekts tiks realizēts divās kārtās – 1.kārtā tiks uzbūvēta jaunā skolas piebūve, labiekārtota apkārtne, izbūvētas autostāvvietas un rekreācijas zona, savukārt 2.kārtā – izbūvēti āra sporta laukumi.

Jaunā piebūve būs četru stāvu ēka ar kopējo platību 6200 m2. Tajā plānots izvietot 37 mācību klases, laboratorijas un darbnīcas 5.līdz 9.klašu skolēniem, bibliotēku, dejošanas zāli, kā arī telpas atbalsta centram un skolas administrācijai. Tādējādi skolā kopumā tiks nodrošināta iespēja mācības apgūt 1000 skolēniem, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā šobrīd.

1.kārtas būvdarbus plānots pabeigt līdz 2020.gada 17.novembrim, savukārt 2.kārtai būvdarbu beigu termiņš ir 2020.gada 15.decembris.