Noslēgusies SPA centra būvniecība Rēzeknē

11.03.2024

Būvniecības uzņēmums SIA “ARČERS” šā gada sākumā pabeidzis Rekreācijas centra būvniecības darbus, autostāvvietu un piebraucamo ceļu izbūvi, teritorijas labiekārtošanas darbus un inženierkomunikāciju izbūvi, Kovšu ezera krastā, Rēzeknē.

Jaunā SPA kompleksa mērķis ir attīstīt veselības veicināšanas tūrismu Rēzeknē, kā arī veicināt SPA kustības attīstību un popularizēšanu Latgalē un Latvijā kopumā. Projekta ietvaros tapis unikāls pilna servisa komplekss, kurā ietilpst gan procedūru, gan ūdens relaksācijas centrs.

Rekreācijas centrs atrodas pilsētas centrālajā daļā ar skatu uz Kovšu ezeru, kas šai vietai piešķir īpašu šarmu un burvību. SPA ēkas trīs virszemes stāvos atrodas ūdens relaksācijas centrs, saunu un pirts telpas, skaistuma kopšanas un procedūru kabineti, pēc procedūru telpas, rotaļu zona bērniem, fitnesa studija, ģērbtuves, kā arī administratīvās telpas un tehniskās palīgtelpas.

Kompleksa 1.stāvā atrodas apmeklētāju ieejas zona, recepcija, trenažieru un fitnesa zāles ar ģērbtuvēm, administrācijas telpas un palīgtelpu zona, kā arī tehniskās telpas baseinu un saunu apkalpošanai. Ēkas 2.stāvs pilnībā atvēlēts ūdens relaksāciju zonai. Plašajā ūdens relaksāciju zonā atrodas džakuzi, trīs saunas, divas tvaika pirtis, bērnu baseins, aukstais baseins, vairākas dušas sadaļas, lielais baseins ar dažādu ūdens masāžu aprīkojumu, kaskādēm un pretstraumēm, ģērbtuves un bāra zona. Atpūtas zonā ir gan ērti zviļņi, gan siltas virsmas, uz kurām apsēsties. Katrā no  pirtīm un saunām veidota atšķirīga noskaņa, atšķirīga toņa koka apdare, apgaismojums un aromāti. Īpaša detaļa ir āra terase, no kuras paveras skats uz ezeru,  ar džakuzi un baseinu, ko iespējams izmantot visu gadu. Centra 3.stāvā izvietoti 16 procedūru kabineti un klusa relaksācijas zona, kā arī darbinieku telpas un palīgtelpas.

 

Foto – Atis Tiltiņš

Kopējā SPA ēkas telpu platība ir 2914 kvadrātmetri, ārējās terases platība – 372 kvadrātmetri.

SPA kompleksa izveides procesā īpaša uzmanība pievērsta ne vien ēkas vizuālajam noformējumam un kvalitātei, bet arī ēkas funkcionalitātei un klienta komfortam. Ūdens relaksācijas zona veidota mierīgās noskaņās, interjerā izmantojot dabas toņus un dabiskus materiālus.  Telpu gaišums un plašums panākts pateicoties stiklotai fasādei divu stāvu augstumā un līmētām koka konstrukcijām.

Projektā nodrošināta ērta iekļūšana, pārvietošanās un uzturēšanās cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Teritorijā izvietotas invalīdu autostāvvietas, pārvietošanās starp stāviem notiek izmantojot liftus, kompleksa stāva robežās nav grīdas līmeņu starpība, sliekšņu vai pakāpienu, gan sieviešu, gan vīriešu ģērbtuvēs dušas un WC telpas piemērotas lietošanai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī izbūvēta atsevišķa ģērbtuve cilvēkiem, kuriem nepieciešama asistenta palīdzība.

Projekta ietvaros veikta arīdzan apkārtējās teritorijas labiekārtošana – izbūvētas autostāvvietas, gājēju celiņi, atpūtas vietas, soliņi un velo novietnes, veikti teritorijas apzaļumošanas darbi, asfalta seguma nomaiņa un inženierkomunikāciju izbūve Brīvības ielā.

Objekta realizāciju būvniecības uzņēmums “ARČERS” uzsāka 2020.gada rudenī, kuru pārtrauca 2022.gada vasarā un darbus atsāka 2022.gada rudenī. Projekta kopējās izmaksas 11,5 milj. eiro.  

Būvdarbus objektā veica SIA “ARČERS”, pasūtītājs – Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība, projektētājs – SIA “Vizuālās modelēšanas studija”, autoruzraudzība  – SIA “ARX arhitekti”, būvuzraudzība – SIA “Marčuks”.