Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē atklāta Pretgaisa aizsardzības apmācības ēka

05.11.2021

Šā gada 4.novembrī Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē atklāta Pretgaisa aizsardzības apmācības ēka.

Atklāšanas ceremonijā piedalījās aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Gaisa spēku štāba priekšnieks pulkvežleitnants Vilnis Krasts un Pretgaisa aizsardzības diviziona komandieris majors Imants Kleinbergs, kā arī uzņēmuma Arčers valdes priekšsēdētājs Kārlis Balgalvis. 

Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Jaunajā apmācības ēkā Pretgaisa aizsardzības diviziona personālam radīta piemērota, moderna un sakārtota vide pretgaisa aizsardzības vadības funkciju un vienību uzdevumu izpildei.

Ēkā izveidota plaša simulatoru halle operatoru apmācībai un iemaņu uzturēšanai, modernas individuālā un kolektīvā ekipējuma glabātuves, uzturēšanas telpas, kā arī plašas mācību klases. Pretgaisa aizsardzības apmācības ēka sniegs iespēju apmācīt ne tikai Pretgaisa aizsardzības diviziona karavīrus, bet arī Zemessardzes un Sauszemes spēku pretgaisa vienības. 

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks savā uzrunā uzsvēra, ka jaunā Pretgaisa aizsardzības apmācības ēka kalpos integrētās pretgaisa aizsardzības komandvadības speciālistu apmācībai un šīs spējas īstenošanai, būtiski stiprinot mūsu bruņoto spēku pretgaisa aizsardzības spēju un gatavību stāties pretī jebkādiem drošības izaicinājumiem.

Arčers  novēl, lai jaunā Pretgaisa aizsardzības apmācības ēka godam kalpo ilgus gadus!

Būvniecības uzņēmums Arčers darbu pie ēkas būvniecības uzsāka 2018.gada oktobrī pēc SIA “Belss” izstrādāta projekta. Ēka nodota ekspluatācijā 2021. gada janvārī. Kopējās būvniecības izmaksas – 3,5 miljoni eiro.