Komandu sporta spēļu halles pamatos ievietota kapsula

20.10.2023

Aizvadītās nedēļas izskaņā, 20.oktobra pēcpusdienā, Komandu sporta spēļu halles jaunbūves pamatos ievietota kapsula ar vēstījumu nākamām paaudzēm.

Ar simbolisku kapsulas iemūrēšanu jaunbūves pamatos tika atzīmēts projekta būvniecības pirmais posms. “Arčers” līgumu ar “Latvijas Nacionālo sporta centru” par būvniecības darbu uzsākšanu Krišjāņa Barona ielā 99C noslēdza pagājušā gada decembrī, objektu plānots pabeigt 2024.gada izskaņā.

Svinīgā pasākuma ietvaros klātesošos uzrunāja Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, SIA “Latvijas Nacionālais sporta centrs” valdes priekšsēdētājs Daniēls Nātriņš, Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko, Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis, kā arī SIA “Arčers” valdes priekšsēdētājs Kārlis Balgalvis.

“Arčers” valdes priekšsēdētājs savā uzrunā pauda, ka aizvadītā pavasarī Latvijas valsts vārds pasaulē izskanēja skaļi un skaidri, pateicoties komandu sporta veidu pārstāvju teicamam sniegumam. Latvijas sportisti pārliecinoši pierādīja un pieteica sevi sporta elitē. Latvija var!

““Arčers” daudzu gadu garumā sniedzis savu atbalstu komandu sporta attīstībā un izaugsmē, tādēļ ar īpaši lielu pietāti izturamies pret Komandu sporta spēļu halles būvniecības procesu. Mūsu rokās ir darīt visu iespējamo, reizēm arī neiespējamo, lai teicami tiktu galā ar uzticēto uzdevumu – radīt atbilstošu, modernu, mājīgu infrastruktūru, kas sekmētu jaunatnes komandu sportu attīstību. Paldies pasūtītājam, komandai, celtniekiem par līdzšinējo sadarbību projekta realizācijā! Turpinām būvēt tālāk!” sacīja Kārlis Balgalvis. 

No darbiem objektā šobrīd pilnībā pabeigti teritorijā esošās vecās ēkas pamatu demontāžas darbi, veikta pāļu lauka izbūve, kā arī sabetonēti ēkas pamati aptuveni 95% no visa apjoma. Šobrīd norit pagraba stāva betonēšanas darbi, kā arī daļā objekta norit pirmā stāva pārseguma stiegrošanas un betonēšanas darbi. Objektā veikta elektrības kabeļu līniju izbūve. Uz Ērgļu ielas veikta kanalizācijas tīklu pārbūve un ieklāta asfalta apakškārta, ko līdz būs piemēroti laika apstākļi, Ērgļu ielā plānots ieklāt asfalta virskārtu.

Projekta ietvaros plānots izveidot Komandu sporta spēļu halli ar trim transformējamiem laukumiem un tribīnēm, kā arī vieglatlētikas un smagatlētikas sektoriem. Ēkas pirmajā stāvā paredzēta sporta zāle ar trīs Starptautiskās Komandu spēļu sporta federācijas  prasībām atbilstošiem basketbola, volejbola, handbola, florbola, futzāla laukumiem, sešām standarta ģērbtuvēm, divām profesionāļu ģērbtuvēm, tiesnešu un treneru ģērbtuvēm, kā arī divas noliktavas,  ieejas halle, sanmezgli un palīgtelpas. Jaunās halles sešos virszemes stāvos un vienā pazemes stāvā paredzētas arīdzan sporta medicīnas telpas, komerctelpas, sportistu dienesta viesnīca, kā arī administratīvās biroja telpas un palīgtelpas ēkas pagrabstāvā. Pēc būvdarbu veikšanas plānots atjaunot ap ēku esošo zaļo zonu, zālienu, iestādīt jaunus kokus un veidot apstādījumu zonas.

Jaunās ēkas kopēja platība paredzēta 12 160,20 kvadrātmetri, tās fasādes apdares risinājumi izvēlēti, respektējot Rīgas Vēsturiskā centra un zemes gabalam apkārt esošo apbūvi. Īpaša uzmanība projektā pievērsta vides pieejamības risinājumiem, tādejādi atvieglojot objekta pieejamību un orientēšanos telpā cilvēkiem ar kustību, dzirdes vai redzes traucējumiem.

Komandu sporta spēļu halle projektēta tā, lai tā varētu tikt izmantota komandas sporta spēļu vajadzībām gan treniņprocesu, gan starptautisko sacensību nodrošināšanai, ievērojot konkrēto sporta veidu starptautisko sacensību noteikumus – basketbolam, volejbolam, handbolam, florbolam, telpu futbolam. Ēku paredzēts izmantot daudzfunkcionāli, arīdzan, kā koncertu, izstāžu u.c. kultūras pasākumu norises vietu. Tribīnēs paredzēts vietas līdz 2956 skatītājiem.

Noslēgtā līguma summa ir 20 957 265.99 eiro bez PVN.

Jaunās halles projekta autors – “OZOLA & BULA, arhitektu birojs”.

Būvuzraudzību objektā veic – SIA “BaltLine Globe”.