Iemūrēta kapsula Zemessardzes 55. kājnieku bataljona bāzes kompleksa ēkas pamatos

19.05.2022

Topošā Zemessardzes 55. kājnieku bataljona bāzes kompleksa administratīvās ēkas pamatos, Jaunceltnes ielā 55, Aizkrauklē, iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Lai uzsvērtu projekta nozīmīgumu, kapsulā tika ievietots vēstījums, kurā lūgta svētība celtnes pamatiem un nākamajiem latviešu karavīriem, kas sargās Latvijas drošību. Kapsula ieguļas ēkas pamatos brīdī, kad īpaši novērtējam valsts neatkarību. Pēc svinīgās kapsulas iemūrēšanas savu svētību objektam sniedza arī Zemessardzes kapelāns.

Ar simbolisku kapsulas iemūrēšanu administratīvas ēkas pamatos tika atzīmēts projekta būvniecības pirmais posms. Līgums par būvniecības darbu uzsākšanu tika noslēgts pagājušā gada decembrī, objektu plānots pabeigt 2023.gada vasaras sākumā. Zemessardzes 55. kājnieku bataljona bāzes kompleksā paredzētas plašas telpas bataljona štābam un apmācībām, sporta zāle, telpas atpūtai, kā arī nojumes autotransportam un bruņojuma, munīciju noliktavas. Tā pat līgums paredz dažāda veida laukumu izbūves,  kanalizācijas, ūdensapgādes, siltumapgādes un elektroapgādes komunikāciju izbūves darbus.

Zemessardzes militārās bāzes izveide notiek atbilstoši Valsts aizsardzības koncepcijai un valdības deklarācijā noteiktajam, ar mērķi nodrošināt Zemessardzes attīstību atbilstoši valsts aizsardzības vajadzībām.

Šobrīd objektā noslēgušies demontāžas darbi, norit ēku pamatu betonēšanas un laukumu sagatavošanas darbi, kā arī inženiertīklu izbūve.

Objekta pasūtītājs – Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs, Būvprojekta autors/autoruzraudzība – SIA “Firma L4”, būvuzraudzība – SIA “Būvalts”, galvenais būvuzņēmējs – SIA “Arčers”.