Atklāts pasažieru terminālis militārajā bāzē “Lielvārde”

22.03.2024

Šodien, 22.martā, Nacionālo bruņoto spēku militārajā bāzē “Lielvārde”,  klātesot Latvijas Republikas aizsardzības ministram Andrim Sprūdam un Gaisa spēku Štāba priekšniekam pulkvežleitnantam Indulim Cepurītim, svinīgi atklāts pasažieru terminālis.

Jaunais pasažieru terminālis ļaus atbilstoši NATO standartiem nodrošināt sabiedroto spēku efektīvu mobilitāti, kā arī sekmēs operatīvāku ienākošo ārvalstu karavīru uzņemšanu Latvijā.

Pasažieru termināļa atklāšanas pasākumā piedalījās arī NATO spēku integrācijas vienības un Drošības investīciju programmas pārstāvji, Valsts robežsardzes, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes pārstāvji, kā arī būvniecības uzņēmuma “ARČERS” projektu vadības komanda un valdes locekļi Juris Tarkšs un Mārtiņš Liepiņš.

Projekta būvniecība uzsākta 2021.gada rudenī.

Uzņēmums “ARČERS” vēlas pateikties NATO atbalsta un iepirkumu aģentūrai par doto iespēju būvēt jauno militārās lidostas pasažieru termināli, tādejādi  sniedzot savu artavu un palīdzot stiprināt valsts kopējo aizsardzības sistēmu laikā, kad tas šķiet īpaši nozīmīgi.

 

Foto – Ēriks Kukutis