Spāru svētki Bērnu slimnīcā

02.10.2023

Šodien, 2. oktobrī, atzīmējot Bērnu slimnīcas 124. dzimšanas dienu, aizvadīti spāru svētki ēkai, kurā atradīsies Neatliekamās medicīniskās palīdzības centrs un Ambulatorais veselības centrs.

Klātesot Latvijas Republikas veselības ministram Hosamam Abu Meri, Latvijas Republikas finanšu ministrijas parlamentārai sekretārei Karīnai Plokai, Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim, kā arī VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas” vadībai un būvniecības uzņēmuma “ARČERS” valdei, šodien ēkas augstākajā punktā pacelts spāru vainags, tādejādi simboliski iezīmējot brīdi, kad apjomīgākie ēkas būvdarbi ir paveikti un būvniecība pāriet nākamajā fāzē.

Kā ziņots iepriekš, pagājušā gada vasarā uzņēmums “ARČERS” parakstīja līgumu ar VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” par Ambulatorās veselības aprūpes daļas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļas telpu būvniecību, Vienības gatvē 45, k-21, Rīgā.

Šobrīd objektā pabeigti karkasa betonēšanas darbi, noslēgumam tuvojas ārējo tīklu izbūve, kā arī aktīvi norit darbi pie tērauda konstrukciju montāžas,  iekšējo inženiertīklu (apkure, ventilācija, dūmu novadīšana, ūdensapgāde un kanalizācija, elektroapgāde) montāžas, jumta seguma izbūves, stikloto konstrukciju montāžas un fasādes izbūves, turpinās stāvlaukuma izbūves darbi pie Indriķa ielas.

SIA “ARČERS” valdes priekšsēdētājs Kārlis Balgalvis pateicās visām objekta realizācijā iesaistītajām pusēm: “Paldies pasūtītājam, komandai un, īpaši, celtniekiem, pateicoties kuru ieguldītajam darbam, varam noslēgt šo nozīmīgo būvniecības posmu. Lai mums visiem veiksmīga sadarbība arī turpmākajā objekta būvniecības procesā!”

“Lai bērniem un viņu ģimenēm radītu patīkamu, draudzīgu un mūsdienīgu vidi, kas palīdz atveseļoties un uzlabo pacientu pieredzi, Bērnu slimnīcā vairākos objektos turpinās būvniecības un rekonstrukcijas darbi. Jau 2024. gada pirmajā pusē durvis šī ēka, kurā konceptuāli pārdomāta ir ne tikai mūsu pacientu, bet arī darbinieku labbūtības veicināšana. Bērnu slimnīcas dzimšanas diena padara šos spāru svētkus vēl īpašākus, jo mēs redzam, kā Bērnu slimnīca aug stiprāka, gudrāka un draudzīgāka,” atzīst Valts Ābols, Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētājs.

“To, cik spējīgi un stipri būs Latvijas bērni un kāda nākotne viņus gaida, lielā mērā ir atkarīgs no ģimenes, bet tikpat nozīmīgi jaunā cilvēka veidošanā ir ārsts, skolotājs un valsts, kurā bērns aug. Mums, Latvijas veselības aprūpes pārstāvjiem, ir jāpaveic sava atbildīgā darba daļa. Latvijas veselības aprūpei kopumā, ne tikai bērniem, jābūt pieejamai, kvalitatīvai un efektīvai. Svarīga ir laicīgi saņemta augstas kvalitātes medicīniska palīdzība, taču ne mazāk svarīga ir vide. Ar milzīgu gandarījumu redzu, ka jaunā ēka nodrošinās modernu, drošu un atveseļošanos veicinošu vidi gan mazajiem pacientiem un viņu vecākiem, gan arī darbiniekiem. Augstu novērtēju, ka Bērnu slimnīca aug un uzskatāmiem soļiem tuvojas izvirzītajām ambīcijām”, sveicot Bērnu slimnīcu 124. dzimšanas dienā un jaunās multifunkcionalās ēkas Spāru svētkos teica Hosams Abu Meri, Latvijas Republikas veselības ministrs.

Projekta ietvaros paredzēts gandrīz pilnībā demontēt 21.korpusu un daļu no 20.korpusa piebūves, tā vietā veidojot četru stāvu ēkas jaunbūvi, labiekārtot apkārtni, izbūvēt autostāvvietas un medicīniskās palīdzības dienesta transporta piebraukšanai paredzētās zonas. Kopējā telpu platība plānota 7962 m2, tādejādi tā būs lielākā no jaunajām ēkām, kuras tiek izbūvētas Bērnu slimnīcas teritorijā.

Lielāko daļu jaunās ēkas, aptuveni 5310 m2,  paredzēts atvēlēt Ambulatorajam veselības centram, kas paplašinās iespējas integrēt ārstniecības procesu, mazinot nepieciešamību bērniem ārstēties stacionārā. Pacientiem plānveida ambulatoro pakalpojumu sniegšana lielākoties notiks vienuviet jaunajā ēkā, kur atradīsies vienota reģistratūra, būs pieejamas 84 telpas vizītēm, procedūrām un izmeklējumiem, kā arī rotaļu un atpūtas zonas. Izmeklējumi un procedūras, kuras nepieciešamas arī stacionāra pacientiem, notiks jaunās ēkas pirmajā stāvā, kurš pa gaiteņiem būs savienots ar citiem Bērnu slimnīcas korpusiem.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības centram jaunajā ēkā būs plašas, epidemioloģiski drošas telpas ar atsevišķa ieejas mezglu un reģistratūru.

Būvprojekta autors – Mārtiņš Ošāns SIA “MARK arhitekti”, būvuzraudzība – SIA “P.M.G”, galvenais būvuzņēmējs SIA “ARČERS”.