Aizvadītas sacensības šķēršļu pārvarēšanā jāšanas sportā

26.07.2023

Aizvadītās nedēļas izskaņā sporta centrā “Kleisti” norisinājās Latvijas Jātnieku federācijas organizētas Pasaules kausa Centrāleiropas zonas posma sacensības šķēršļu pārvarēšanā. Sacensības, kurām Latvijā piešķirta CSI2*-W/CSI1*/CSIYH1* kategorija, ir svarīgākais gada notikums Latvijas jāšanas sportā. Kopumā četru dienu garumā aizvadītas sacensības 15 maršrutos.

Latvijas konkūra jātnieks Kristaps Neretnieks ar zirgu Palladium KJV izcīnīja 3.vietu Pasaules kausa Centrāleiropas zonas Rīgas posma Grand Prix maršrutā. Līdz uzvarai Neretniekam pietrūka vien nieka 0,89 sekundes.

Otrs labākais rezultāts no latviešu sportistu vidus bija Aigaram Bregžem ar zirgu Bacchus De Troy – izcīnīta septītā vieta. Savukārt, Aleksandrs Šakurovs ar Fillmore DB ierindojās astotajā pozīcijā. Abi dueti pamata distancē gāza pa vienam šķērslim.

Grand Prix maršruts sportistiem bija svarīgs, jo deva punktus šīs sezonas Pasaules kausa finālam, kā arī 2023.gada Eiropas čempionāta un 2024.gada Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijā.

Būvniecības uzņēmums Arčers ir ilggadējs Pasaules kausa Rīgas posma atbalstītājs un novēl sportistiem teicamus sportiskos sasniegumus nākotnē, kā arī Latvijas Jātnieku federācijai virkni veiksmīgu pasākumu, kas vienuviet pulcē un vieno jāšanas sporta entuziastus.

 

Foto: Latvijas Jātnieku federācija