Pasūtītājs: Latvijas evaņģēliski luteriskā Baznīca.

Projektētājs: SIA "Būvinženieru konsultāciju birojs".

Iepriekšējais

Rīgas Doms

Torņa nostiprināšana un restaurācija.

Restaurācijas būvdarbi aptvēra visu Doma torni, bet iekštelpās restaurācijas un atjaunošanas pasākumi tika īstenoti teritorijā, kurā ietilpst Marijas kapela, Dienvidu kapela, Centrālā kapela un kapelas izejā uz krusteju.  Renovētas arī saimniecības un inženiertehniskās telpas.

Projekts paredzēja torņa daļā bojāto un satrupējušo koka konstrukciju nomaiņu, protezēšanu un koka konstrukciju attīrīšanu apmēram 5000 m 2 platībā,  kas ir vecākie šāda veida būvelementi Latvijā. Atjaunoti konstrukciju fragmenti, kopumā iebūvējot protezētos koka būvelementus aptuveni 120 kubikmetru apjomā

Torņa iekšienē vairāku līmeņu augstumā iemontēta 15 t smaga metāla sistēma, kas noņem slodzi, stiprina un stabilizē vairākus gadsimtus vecās koka konstrukcijas, kas laika gaitā bija ieliekušās.

Ēkas iekštelpās restaurēts 19.gs. altāris un altārglezna Marijas kapelā, citi būvdarbu zonā esošie iekštelpu elementi, galdniecības, metāla izstrādājumi un mākslas priekšmeti.  Restaurēta  lielformāta glezna un trīs epitāfijas, kā arī lielā lustra, kas atrodas Rīgas Doma ieejas zonā. 

 Torņa kupola daļām uzklāts jauns kapara segums, restaurēts zvanu krēsls un tajā iekārti 7 zvani, atjaunots torņa pulksteņa mehānisms. Pirmo atjaunošanu un zeltījuma pārklāšanu piedzīvoja arī pirms 30 gadiem torņa smailē uzstādītais gailis, kas 1985.gadā nomainīja 400 gadus veco priekšgājēju.
 
Projekts paredzēja inženiertehnisko komunikāciju maiņu -  izbūvētas jaunas ūdensvada, kanalizācijas, elektrības, vājstrāvas, ventilācijas, apkures, zibens aizsardzības, kā arī automātiskā ugunsdzēsības sistēma.
Nākamais
Arčers