Projekta autors - SIA "5.iela", Jeļena Krasnorucka
Autoruzraudzība - SIA "Otrā avēnija"

Būvuzraudzība - SIA "Fabrum", Alvis Krauklis, Sanita Rubene
Ģenerāluzņēmējs - SIA "Arčers"

Iepriekšējais

Biroja ēka

Biroja ēkas Vaiņodes ielā 1 rekonstrukcija/paplašināšana tika uzsākta 2013.gada jūlijā. 15 mēnešu laikā būvnieki objektā veica teritorijas attīrīšanu, jau esošās ēkas kapitālu rekonstrukciju un paplašināšanu, uzbūvējot līdzās jaunu ēku, teritorijas labiekārtošanu un autostāvvietu izbūvi.

Abu ēku kopējā platība ir 9546,9 kvadrātmetri, kopējais tilpums - 37 864 kubikmetri., autonojumes platība - 1596,1 kvadrātmetri, autostāvvietas un gājēju celiņu kopējā platība - 10 361,3 kvadrātmetri, zālāju platība - 5185 kvadrātmetri.

Būvniecības procesā rekonstruējamā un jaunceļamā ēkā maksimāli izmantoti kokmateriāli un priekšroka dota vietējiem, Latvijā ražotiem materiāliem.

Jaunceļamā ēka izceļas ar tās oriģinālo arhitektonisko risinājumu - būves fasādē izmantotas stikloto fasāžu sistēmas ar dekoratīvajām vertikālām koka lamellēm un horizontālām metēta stikla žalūzijām. Atšķirībā no tradicionālajām stikla fasādēm, kur tiek izmantoti alumīnija profili, šajā gadījumā tie tika aizstāti ar dabīgu koku.

Kopumā tika izveidotas stiklotās koka konstrukcijas 2789 kvadrātmetru platībā ar ārējām stiklotajām masā tonētām žalūzijas lamelēm 453 kvadrātmetru platībā. „Arčers” praksē šis ir viens no apjomīgākajiem stikla un līmēta koka konstrukciju risinājumiem kāds uzņēmuma pastāvē''sanas vēsturē ticis realizēts.

Vairāk objekta foto skatīt - šeit.

 

Nākamais
Arčers