Divi "Arčers" objekti ieguvuši godalgotas vietas skatē "Gada labākā būve Latvijā 2018"

29.03.2019, 09:37

Skates "Gada labākā būve Latvjiā 2018" apbalvošanas ceremonijā, kas norisinājās 28. martā, divi būvniecības ģenerāluzņēmēja "Arčers" objekti ieguvuši godalgotas vietas. Par uzvarētāju nominācijā "Publiskā jaunbūve" pasludināts Valmieras peldbaseins, bet 3. vietu kategorijā "Dzīvojama jaunbūve" ieguvis dzīvojamo ēku komplekss "Trebū HOME".

 Valmieras peldbaseins ir Latvijā pirmais, šobrīd vienīgais 25m jaunuzceltais peldbaseins kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, kas ir ieguvis Starptautiskās peldēšanas federācijas sertifikātu. Ēkā izbūvēti arī divi mazie - 8 x 12,5 m baseini. Skatītāju ērtībām baseinā atrodas tribīnes ar 300 vietām, bet kompleksā izveidota sportistu rehabilitācijas zona ar pirtīm un terapijas kabinetiem, ģērbtuves ar 300 vietām, medicīnas kabineti, treneru kabineti, Valmieras Bērnu sporta skolas un tehniskās telpas, kā arī sauso treniņu zāle.

Dzīvojamo ēku kompleksa "Trebū HOME" pirmās kārtas ietvaros mazāk nekā pusotra gada laikā "Arčers" veica pirmo divu dzīvojamo ēku būvniecību. Abās piecstāvu mājās gandrīz 9000 kvadrātmetru platībā izvietoti 108 ekonomiskās klases dzīvokļi. Projekta īstenošanas ietvaros tika labiekārtota apkārtējā teritorija - uzbūvēti bērnu rotaļu laukumi, piebraucamie ceļi, autostāvvietas, veikta apzaļumošana.

 

Skatei "Gada labākā būve Latvijā 2018" otrajai kārtai šogad kopā tika izvirzīti 79 objekti. Skati jau 21 gadu organizē 20 sabiedriskās organizācijas. Tās mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2018.gadā, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem, akcentējot būvniecības procesa galarezultātu - būvi


Arčers