Dāvinājām Ziemassvētku noskaņu aprūpes centra "Ezerkrasti" iemītniekiem

21.12.2017, 10:55

Gan gatavošanās process, gan labdarības pasākuma diena  ir neatņemama gada nogales tradīcija uzņēmumā "Arčers". Esam saziņā ar aprūpes centra darbiniekiem, kuri zina teikt, kādas praktiskās ikdienas lietas visvairāk nepieciešamas tajā mītošajiem cilvēkiem, kas priecētu viņu sirdis un prātus. "Ezerkrastu" iemītnieki ļoti priecājas par grāmatām, dažādām galda spēlēm, dziju un citiem rokdarbu materiāliem, visu nepieciešamo zīmēšanai, veidošanai, par svētku rotājumiem, jauniem apaviem un drēbēm, higiēnas piederumiem u.c. praktiski noderīgām lietām. Noteikti sarūpējam saldumu paciņas un īpaši gatavotus sienas kalendārus ar labi saskatāmiem datumiem un izlasāmām vārda dienām.

Visu nepieciešamo sarūpē paši uzņēmuma darbinieki, iesaistot arī savus ģimenes locekļus, bet saldumu paciņas, kalendāru izgatavošanu un vēl dažus izdevumus sedz uzņēmums. Dienas pirms došanās uz aprūpes centru birojā paiet, saiņojot mantas un noformējot paciņas. Ir kolēģi, kuri ziedo naudiņu, par to veikalos iegādājamies iztrūkstošās lietas. Visu kraujam busiņā un transportējam  uz aprūpes centru.

 

Viens ņo arčeriešiem katru gadu pārtop par Ziemassvētku vecīti, ņem talkā pāris kolēģu un dodas pie centra iemītniekiem. Ar to process nebeidzas, jo patiesībā ne jau mantas sniedz lielāko gandarījumu, par ko pārliecināmies atkal un atkal. Sirmgalvji un citi pansionātā mītošie cilvēki vairāk par veltēm gaida ciemiņus, kuri viņus atceras. Aizkustinoši vērot, kā viņi mūs gaidījuši, saposušies, gatavojušies, skaita pantiņus, dzied dziesmiņas.

"Arčers" vecītis ar palīgiem apciemo burtiski katru aprūpes centra istabiņu, visās mēģina uzkavēties un aprunāties. Nav joka lieta paciemoties pie apmēram simts dažāda gadagājuma cilvēkiem dažādos apstākļos, no kuriem lielu daļu pievārējušas slimības. Jāatzīst, ka šī misija ir emocionāli smaga, taču visu atsver gandarījums  par to, ka centra iemītniekiem sarūpēta visvērtīgākā dāvana, ko viņi gaida visvairāk - apziņu, ka kāds atcerējies, veltījis viņiem savu laiku un uzmanību.

 

Prieks un aizkustinājums sirmgalvju acīs savukārt ir lielākā dāvana tiem, kuri katru gadu neļauj šai tradīcijai pazust svētku dienu stresainajā steigā.


Arčers