Turpnās daudzdzīvokļu namu "Trebū HOME" būvniecība

25.10.2017, 10:00
Pirmās dzīvojamās ēkas tiks nodotas ekspluatācijā 2018. gada vasaras sākumā. “Trebū HOME” jaunbūves ir reģistrētas Zemesgrāmatā.
Raivis Tautietis, SIA “Arčers” projektu vadītājs: “Projekta būvniecības nulles cikls ir pabeigts, un jau ir izbūvēti trīs ēku stāvi un pazemes stāvs.  Turpinās darbs pie ēkas karkasa betonēšanas, un notiek arī iekšējo un ārējo komunikāciju izbūves darbi,” stāsta Raivis Tautietis. “Plānots, ka decembra beigās varēsim svinēt jaunbūvju spāru svētkus. Būvdarbi norit pēc aktuālā darbu plāna un ir visi priekšnosacījumi, lai darbu pabeigtu paredzētajā termiņā. Darbu procesā tiek ņemti vērā visi būvprojektos iekļautie nosacījumi un prasības ēku drošībai un energoefektīvai ekspluatācijai nākotnē,” norāda R. Tautietis.
 
Trebū HOME” ēku pamatkonstrukcijas — pamati, pārsegumi, kolonnas — tiek būvētas no monolītā dzelzsbetona. Ēku siltinātās ārsienas veidos 200 milimetru vieglbetona mūrējums ar krāsotu apmetumu virs 180 milimetru siltinājuma slāņa. Starpdzīvokļu starpsienas tiks būvētas no vieglbetona blokiem. Fasādes stiklojumam paredzēts izmantot trīskārša stikla paketes dzīvokļos un divkārša stikla paketes koplietošanas telpās, kas nodrošinās gan efektīvu skaņas izolāciju, gan labu siltuma noturības koeficientu.
 
 
 
Katrā no ēkām atradīsies savs siltumapgādes mezgls. Iemītniekiem pašiem būs iespēja regulēt siltuma padevi dzīvoklī, pielāgojot to savām vajadzībām, un katram dzīvoklim paredzēta individuāla siltuma uzskaite.
 
Ilona Striga, "AFI Europe Latvia" vadītāja: “Šis ir viens no Rīgas ģimeņu gaidītākajiem jaunajiem mājokļu projektiem. Trebū HOMEbūvniecības procesā un materiālu izvēlē kā prioritāte noteikta kvalitāte un energoefektivitāte, lai nodrošinātu iedzīvotājiem labu un ērtu dzīvošanu zaļā un sakoptā vidē. Projekta kvalitāti novērtējuši arī starptautiski eksperti šī gada septembrī Trebū HOMEprojekts saņēma Starptautiskās nekustamo īpašumu federācijas (FIABCI) prestižo balvu Baltic Prix dExcellencenominācijā Dzīvesstils. Savukārt 2016. gadā Trebū HOMEtika atzīts par labāko jauno projektu Baltijā Baltic Prix dExcellencekategorijā Dzīvojamais komplekss.
 
“Trebū HOME” ir ilgtermiņa projekts - tā teritorijā desmit gadu laikā tiks uzbūvētas vismaz 25 ēkas ar 1500 dzīvokļiem un komercplatībām, kopumā investējot 150 miljonus eiro. Projekts paredz arī vairāk nekā 10 hektāru plašas, apzaļumotas teritorijas attīstību. Apkaimes labiekārtošanā būtiska loma ir ainavas veidošanai, saglabājot teritorijā esošās ābeles.
Projekta pasūtītājs ir “AFI Europe Latvia”. Līgums par daudzdzīvokļu namu būvniecību parakstīts 2017. gada 7. aprīlī. Atbilstoši konkursa rezultātiem darbus veic viens no vadošajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā – SIA “Arčers”.
 

Arčers