Ādažu militārajā bāzē atklāts ASV finansētais un "Arčers" būvētais autoparks

16.10.2017, 10:31
Autoparks finansēts no Eiropas iedrošināšanas iniciatīvas (ERI) līdzekļiem, atbilstoši infrastruktūras operacionālajām prasībām un saskaņā ar Ādažu poligona un Ādažu bāzes infrastruktūras attīstības plānu. Iniciatīva atbalsta ASV rotācijas spēku ikdienas apmācību un treniņus, sekmē resursu ietaupījumu un savietojamību, vienlaikus uzlabojot spēju operative reaģēt uz iespējamiem apdraudējumiem.
 
Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš: "Autoparks būtiski palielina Latvijas kā uzņemošās valsts atbalsta spēju, nodrošinot sabiedroto spēku uzņemšanai NATO standartiem atbilstošu autotransporta novietošanas un apkopes infrastruktūru."
 
  
Autoparka būvniecība tika uzsākta 2016.gada 18.oktobrī un tā būvdarbus pārvaldīja NATO atbalsta un iepirkumu aģentūra, noslēdzot būvniecības līgumu ar Latvijas uzņēmumu SIA "Arčers".
 
 
Pēc autoparka svinīgās nodošanas ceremonijas to izmantos NBS un Kanādas vadītās kaujas grupas dalībvalstu militārās tehnikas izvietošanai un tehniskajai apkopei.
 
 
Autoparka atklāšanas ceremonijā piedalījās Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigades komandieris pulkvedis Ilmārs Atis Lejiņš.
 
 
 
 
Ceremonijā piedalījās būvniecības uzņēmuma SIA  "Arčers"  valdes locekle Maija Baltgalve un projekta vadītājs Mārtiņš Bāliņš.
 
Aizsardzības ministrijas foto.

Arčers