Stopiņu novada Kultūras centra pamatos iemūrēta kapsula ar vēstījumu

25.09.2017, 13:55
Kultūras centrs būs pirmais no Stopiņu novada centra attīstības vīzijas realizētajiem projektiem un tas atrodas Ulbrokā, Institūta ielā 3. Kapsulu ēkas pamatos iemūrēja Stopiņu novada domes priekšsēdētaja kopā ar projekta izstrādātāju - SIA "AB Krasts" un būvdarbu veicēju SIA  "Arčers".

SIA "Arčers" valdes locekle Maija Baltgalve atzīmēja, ka jaunais Kultūras centrs kļūs par nozīmīgu sabiedrisko vietu: "Mums ir liels gods un atbildība būvēt simbolu jaunajam novada administratīvajam un kultūras centram. Viens no valsts, pilsētas un novada pastāvēšanas priekšnoteikumiem un pamatvērtībāmir kultūra, kas ietver arī darba kultūru. Arī būvniecības nozares nākotne ir iespējama tikai inteliģentas rīcības rezultātā. Šeit, Stopiņu novada Kultūras centrā, satiekas šīs dažādās, bet vienojošās kultūras. "Arčers" līdzšinējā pieredze kultūras objektu būvniecībā palīdzēs mums emocionāli izprast šā projekta nozīmību un nodrošināt visaugtāko profesionālo izpildījumu,"norādīja Maija Baltgalve.
 
 

Īstenojot ieceri par Kultūras centra celtniecību, tika izsludināts metu konkurss, arhitekti iesniedza vairākus metus un notika novada iedzīvotāju balsojums, lai izvēlētos piemērotāko risinājumu. 2013.gada oktobrī iedzīvotājiem tika prezentēts SIA "AB Krasts" izstrādātais jaunā Kultūras centra projekts, kurā būs divas pasākumu zāles, viena ar gandrīz 400 skatītāju vietām zālē un 100 skatītāju vietām balkonā, otra zāle ar 200 skatītāju vietām.
Ēkā būs arī mēģinājumu telpas kolektīviem un Kultūras centra profesionālās darbības nodrošināšanai. Uz jaunām telpām pārcelsies arī vietējā  Dzimtsarakstu nodaļa ar laulību reģistrācijas zāli, Ulbrokas bibliotēka, Stopiņu novada vēstures muzejs, tiks atvērta arī semināru zāle - "zaļā klase".
 
 

Būves kopējā platība būs 5 713,4 kvadrātmetru, turklāt blakus Kultūras centram tiks izveidota autostāvvieta, bet apkārtējo teritoriju labiekārtos, ēku un pie tās esošo strūklaku izgaismos.
 

Arčers